15 lipca 2024

Lokalizm – jedyna skuteczna odpowiedź na Wielki Reset

Jeszcze w mrocznych czasach covidowych, pod koniec 2020 i w połowie 2021 roku, udzielając wywiadów po publikacji książki Globalny Bunt Elit bywałem wielokrotnie pytany o to, w jaki sposób społeczeństwa i jednostki mogą zareagować na wprowadzany pod przykryciem „zarazy” Wielki Reset. Wówczas znalezienie jednoznacznej odpowiedzi wcale nie było takie proste.

Zmasowana propaganda propandemiczna, płynące z ośrodków rządowych i korporacji potężne naciski wymuszające podporządkowanie się większości społeczeństw zachodnich, narzucany przez ekspertów, celebrytów i media jedyny akceptowalny sposób myślenia utrudniały wypracowanie realnej, skutecznej i możliwej do wprowadzenia recepty na sprzeciw. I przetrwanie. Wszyscy musimy dojeżdżać do pracy, robić zakupy, korzystać z energii elektrycznej, komputerów, telefonów i ciepła, kształcić dzieci.  Większość z nas, pomimo godzenia się na różnego rodzaju kompromisy, dostrzegało również niedorzeczność i niebezpieczeństwo wprowadzanych regulacji. Nakazy „nowej normalności” wydawały się zagrażać codziennej egzystencji ludzkiej. Odbierały jakąkolwiek nadzieję na spokojną, stabilną przyszłość.

Dziś, po ponad 3 latach od ogłoszenia pandemii przez Światową Organizację Zdrowia, ponad miesiąc od zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego na terenie Polski w związku z SARS-CoV-2 (01.07.2023 r.) większość z nas żyje w przekonaniu, że świat nie wrócił do „dawnej normalności”. I z całą pewnością do znanej nam przedcovidowej normalności nigdy już nie powróci.  Co więcej, możemy odnieść, że wisi nad nami złowrogi cień zapowiedzi głoszonych przez Harari’ego i Schwaba.

Wszyscy, którzy dzielą powyższe przeczucia mają rację. Jeszcze w bieżącym 2023, jednak szczególnie w roku 2024 czekają nas wydarzenia, przy których doświadczenia pandemiczne z lat 2020-2022 będą nam się wydawać niewinną igraszką.

W sierpniu 2021 r., niemal 2 lata temu opublikowałem swego rodzaju „manifest” lokalnego resetu Przeciw Antyludzkiej Przebudowie Świata. W listopadzie 2021 r. powołana została Fundacja Lokalny Reset, która została zarejestrowana w symbolicznym dniu 24.02.2023 r.

Zapraszam wszystkich do wspierania Fundacji. Każdego z osobna zachęcam do solidnego przygotowania się na długą podróż w świat, który nie będzie przypominał do tej pory znanego. Może poza niektórymi dystopijnymi serialami i grami komputerowymi.

Sławomir Danilczuk


Powyższy artykuł powstał przy współpracy z Fundacją Lokalny Reset.
Wesprzyj Fundację swoją wpłatą.

Fundacja Lokalny Reset
25 1020 4476 0000 8002 0467 7771


Na cele statutowe fundacji