15 lipca 2024

Szczyt Rządu Światowego w Dubaju

Kolejna „teoria spiskowa” staje się częścią dostępnej wszystkim wiedzy powszechnej. W dniach 20-30 marca 2022 w Dubaju odbył się Szczyt Rządu Światowego, z udziałem kilkuset przedstawicieli rządów, organizacji międzynarodowych, instytucji finansowych, korporacji, mediów, think-tanków. Nie zabrakło przedstawicieli koronowanych głów świata arabskiego i założyciela Światowego Forum Ekonomicznego Klausa Schwaba. „By w sposób konstruktywny budować naszą przyszłość”.

Wśród zaproszonych prelegentów odnajdujemy nazwiska przedstawicieli Organizacji Narodów Zjednoczonych, Światowej Organizacji Zdrowia (zawitał sam dr Tedros Ghebreyesus), UNICEF’u, Światowej Organizacji Handlu, Międzynarodowej Organizacji Pracy, Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego, premierów, wicepremierów i ministrów wielu państw kluczowych firm doradczych (Deloitte, KPMNG, PWC, Ernst&Young) oraz mediów o zasięgu globalnym (CNN, CNBC, Time, Bloomberg, SkyNews, EuroNews, Forbes).

„Szczyt Rządu Światowego umocnił swoją pozycję jako najbardziej znacząca organizacja światowa, skupiająca wokół swoich agend decydentów z ponad 190 państw, która kształtuje przyszłość rządów, tworzy rozwiązania dla przyszłych wyzwań, i pogłębia współpracę oraz integrację pomiędzy rządami, publicznym i prywatnym sektorem, państwami i społeczeństwami”– dowiadujemy się z materiałów informacyjnych World Government Summit.

Jednym z celów organizacji jest wyodrębnienie 15 globalnych forów, które zajmować się będą głównymi wyzwaniami przyszłości. Obszarami znajdującymi się w kręgu zainteresowań Rządu Światowego będą m.in. Globalne Forum Metaverse (wirtualna rzeczywistość nie jest jedynie indywidualnym projektem Marka Zuckerberga), Globalne Crypto Forum (dot. kryptowalut), Forum zmiany Klimatu, Globalne Forum Energii, Globalne Forum Zdrowia, Forum Równowagi Płci czy Forum Służby Państwowej.

W Szczycie Rządu Światowego 2022 wzięło udział ponad 640 mówców związanych z ponad 40 organizacjami międzynarodowymi. Zorganizowano ponad 995 sesji dyskusyjnych i warsztatów dla ponad 25 tys. uczestników oraz 25 tys. uczestników wirtualnych. Zawarto ponad 80 umów bilateralnych. Obsługę medialną i przekaz zapewniło ponad 200 nadawców.

Organizacja została strategicznym partnerem pierwszego szczytu inwestycyjnego Investopia.

„Investopia zbierze decydentów, liderów sektora prywatnego, instytucje społeczne i firmy inwestycyjne z całego świata, aby zbadać nowe modele ekonomiczne w erze postpandemicznej” – czytamy na stronach organizacji.

Z innych źródeł dowiadujemy się, że Investopia będzie forum analizującym możliwości inwestycyjne w nowo tworzących się sektorach opartych na nowoczesnych technologiach w świecie postcovidowej ekonomii.” Inwestycje te będą dotyczyć m.in. kryptowalut oraz przedsięwzięć i nieruchomości wirtualnych w świecie Metaverse.

„Jesteśmy w trakcie czwartej rewolucji przemysłowej, która przyspiesza globalną zmianę w znacznie bardziej wszechstronny i szybszy sposób niż trzy poprzednie rewolucje”– oświadczył Klaus Schwab w połączeniu internetowym z uczestnikami szczytu.

Prace w ramach Szczytu Rządu Światowego mają dostarczyć innowacyjnych narzędzi opartych na zaawansowanych technologiach, zdolnych do budowy „rządów nowej generacji”. Dzięki temu rządy mają być zdolne do dostosowywania się do nieprzewidywalnych okoliczności i szybkiego reagowania na pojawiające się zmiany.

Rozwiązania te nie ustrzegą jednak społeczeństw przed zbliżającym się nieuchronnie kryzysem, który wpłynie na kluczowe obszary naszej egzystencji.

„Historia jest obecnie w punkcie zwrotnym. Nadal nie znamy pełnej skali systemowych i strukturalnych zmian, które nadejdą. Wiemy jednak, że światowe systemy energii, łańcuchy dostaw żywności i dostaw produktów doznają głębokiego wstrząsu. W czasach kryzysu rola rządów jest o wiele ważniejsza i znacząca niż kiedykolwiek indziej” – dodał założyciel Światowego Forum Ekonomicznego.

Światowe elity obok zmian prawnych, opracowywanych w ramach WHO i ONZ pod osłoną propagandy wojennej, związanej z konfliktem zbrojnym na Ukrainie, opracowują globalne rozwiązania strukturalne, oparte na zaawansowanych technologiach cyfrowych. Z wykorzystaniem inżynierii ingerującej we wszystkie kluczowe obszary ludzkiej i zbiorowej egzystencji jak: zdrowie (Internet Of Bodies), płeć, energia, klimat (zerowa emisja netto do 2050 r.), gospodarka (cyfrowy pieniądz, kryptowaluty), czy obszar naszej świadomości i funkcjonowania w społeczeństwie (Metaverse).

Celem tych działań jest przebudowa dotychczasowego, znanego nam świata w sposób, który trudno już będzie nazwać „ludzkim”.

SAD