23 maja 2024

Segregacja sanitarna na Targach Książki Historycznej

Organizowane przez Fundację Historia i Kultura, sponsorowane przez spółkę Skarbu Państwa PGNIG listopadowe Targi Książki Historycznej w Warszawie stały się jedną z pierwszych oficjalnych imprez w Polsce, podczas których obowiązywały zasady segregacji sanitarnej. Każdy uczestnik targów, zarówno wystawca jak i gość, był zobowiązany do wypełnienia Oświadczenia o stanie zdrowia. Za sprzeciw wobec niezgodnych z prawem restrykcji zdrowotnych, z targów została usunięta jedna z największych księgarni prawicowych w Polsce- Multibook.pl. Agresywnie zachowujący się pracownicy ochrony targów naruszyli nietykalność cielesną posła Grzegorza Brauna w trakcie wykonywanych przez niego obowiązków poselskich. Honorowy patronat nad imprezą propagującą selekcję sanitarną objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jeśli komukolwiek nadal wydaje się, że niemożliwe jest wprowadzenie w Polsce segregacji sanitarnej i wynikających z tego procederu restrykcji na wzór austriacki, francuski, niemiecki, australijski czy włoski, powinien zapoznać się z zasadami obowiązującymi podczas Targów Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Każdy z odwiedzających listopadowe targi zobowiązany jest do wypełnienia Oświadczenia o stanie zdrowia, gdzie wymagane jest podanie informacji o tym, czy jest „osobą w pełni zaszczepioną” (cokolwiek miałoby to oznaczać) i że nie jest „osobą zarażoną wirusem SARDoV-2”. W zamian za ten akt posłuszeństwa, gość otrzymuje przepustkę w kolorze niebieskim lub zielonym, potwierdzającą jego status sanitarny. Podobne, bezprawne praktyki zastosowane zostały również wobec wystawców oraz ich pracowników.

Tylko jeden uczestnik targów, właściciel księgarni Multibook.pl i Wydawnictwa Prohibita odmówił uczestnictwa w tym niekonstytucyjnym i pozaprawnym procederze. Pan Paweł Toboła- Pertkiewicz, pomimo donosów współwystawców i nacisków ochrony oraz organizatorów, odmówił wypełnienia zdrowotnej ankiety i założenia maseczki czy innej szmatki na twarz. W związku z czym na koniec pierwszego dnia czterodniowej imprezy (25-28 listopad 2021 r.) jeden z największych prawicowych księgarzy i wydawców został z targów wykluczony. W nocy z 25 na 26 listopada jego stoisko zostało zdemontowane a książki i wyposażenie stoiska o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, należące do księgarza zostały przez organizatora zatrzymane. Właściciel księgarni Multibook.pl otrzymał od organizatora targów informację, że jego własność zostanie mu zwrócona dopiero w niedzielę wieczorem po zakończeniu imprezy.

Materiały organizatora Targów Książki Historycznej

W związku z bezprawnymi praktykami organizatora targów, rano 26 listopada 2021 r. z interwencją poselską przybył poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Początkowo został on wpuszczony na teren targów wraz z wykluczonym księgarzem oraz ekipą telewizji wRealu24. Po kilkunastu minutach, gdy chciał ponownie udać się na „miejsce popełnienia przestępstwa”- jak sam to określał – wejście na teren targów zagrodziła mu grupa agresywnych, wrogo nastawionych, zamaskowanych ochroniarzy. Podczas próby pełnienia obowiązków poselskich naruszona została nietykalność cielesna posła Brauna. Ochroniarze zachowywali się niegrzecznie, do posła i dziennikarzy odnosili się opryskliwie, nie chcieli się przedstawić. Na identyfikatorach, poza ich zdjęciami i numerami brak było danych, jednoznacznie określających reprezentowaną agencję ochrony czy imię i nazwisko ochroniarza.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji odmówili posłowi Rzeczpospolitej Polskiej asysty w wykonywanych przez niego obowiązkach. Przyjęli na siebie rolę negocjatorów i mediatorów w odzyskaniu zatrzymanego przez organizatora targów mienia o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. To tak, używając analogii, jakby stróże prawa negocjowali ze sprawcą przestępstwa, np. złodziejem oddanie okradzionemu jego własności.

W trakcie interwencji poselskiej posła Grzegorza Brauna targi odwiedził poseł, minister aktywów państwowych, wicepremier Jacek Sasin. Widząc zaistniałą sytuację nie tylko na nią nie zareagował, ale potrącając posła Brauna wszedł zamaskowany na teren targów. Mecenasem tarów jest podlegająca ministrowi Sasinowi spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNIG). Honorowy patronat nad imprezą propagującą segregację sanitarną objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Materiały organizatora Targów Książki Historycznej

Wśród wystawców targów znajdziemy kilkadziesiąt, zdawałoby się, godnych szacunku instytucji świata kultury. Uczestnikami targów byli również prawicowi wydawcy znanych książek opisujących zjawisko pandemiczne, globalny reset czy mechanizmy manipulacji, jakim poddawane jest społeczeństwo przez media, rządy i światowe elity. Żaden z dyrektorów tychże instytucji, właścicieli wydawnictw, bezkompromisowych publicystów czy buńczucznych autorów pandemicznych publikacji nie stanął po stronie wykluczonego z targów właściciela księgarni Multibook.pl, żaden nie wyszedł na zewnątrz podczas kilkudziesięciominutowej interwencji posła Grzegorza Brauna, żaden nie zrezygnował z uczestnictwa w sanitarystyczncyh targach w geście solidarności z Wydawnictwem Prohibita. Wszyscy grzecznie położyli uszy po sobie, podpisali oświadczenia, założyli maseczki na twarze i dostosowali się do bezprawnych reguł segregacji sanitarnej, firmowanej przez państwowe instytucje i spółki.

Jeśli liderzy opinii, ludzie kultury, czy inteligencja nie jest w stanie przeciwstawić się budowanemu przez rządy i korporacje totalitaryzmowi pandemicznemu, to jak mają zachować się tak zwani zwykli ludzie?

„Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.”

Foto: YouTube wRealu24

Relację z zajść mających miejsce podczas sanitarystycznych Targów Książki Historycznej pod auspicjami instytucji Rzeczpospolitej Polskiej prowadziła niezawodna w takich przypadkach telewizja wRealu24.

SAD